Pułapka

Jolanta Maria Kaleta - Pułapka

W 2011 roku w Góry Izerskie, na poszukiwanie mitycznej „szczeliny jeleniogórskiej”, zawierajacej depozyty skarbowe z czasów II wojny światowej, wyruszają dwie konkurencyjne grupy poszukiwaczy skarbów – bracia Czarnowscy z zonami oraz Boryczko i Schwarz.

Rejonem tym jest także zainteresowany dziennikarz, Jacek Sulima, który zawodowo zajmuje się tropieniem tajemnic i rozwiazywaniem zagadek sprzed lat. Wskazówki, którymi dysponuja prowadzą wszystkich w jedno miejsce – do starej sztolni u podnóża Czarcich Skał.

Wkrótce jednak okazuje się, że na drodze odnalezienia legendarnego schowka staną bohaterom nie tylko ekstremalne warunki pogodowe, ale także nietypowi mieszkańcy gór oraz siły, o których istnieniu dowiedzą sie zbyt późno, kiedy już znajdą się w pułapce.


Fragment recenzji:

„Autorka łącząc ze sobą przygodę, grozę, sensację i historię, zaprasza do świata pełnych niebezpieczeństw Gór Izerskich, w których pasja przeradzająca się w chorą fascynację, buduje klimat pełen napięcia. Nie sądziłam, że literackie rozwiązywanie zagadek z przeszłości moze byc aż tak wciagające i przy tym niebezpieczne. Ta ksążka to prawdziwa pułapka emocji, które musisz poczuć!”

Wioleta Sadowska
subiektywnieoksiazkach.pl