WOJNA I MIŁOŚĆ. Tom 2. Andrzej i Halina

Wojna i miłość. Andrzej i Halina

Jeszcze na dobre nie przebrzmiały echa poprzedniej wojny, gdy świat stanął na krawędzi kolejnej katastrofy. Niemieckie bomby zrzucone na Kraków 1 września 1939 roku brutalnie przerwały wspaniałe plany młodego pokolenia Kaledinów i Jaxa-Raweckich, a także marzenia Katarzyny i Igora oraz Albina i Maryli o spokojnej starości. Andrzej w skrytości ducha zazdrości swemu ojcu, bratu i kuzynowi, że dostali karty powołania i ruszyli walczyć w obronie ojczyzny. Kiedy jednak ujrzy łopoczącą nad Wawelem hitlerowską flagę, zrozumie, że przyjedzie mu na szali położyć swe życie i uczucie, jakim darzy Halinę.

Piękna, trzymająca w napięciu, inspirowana faktami oraz rodzinną historią opowieść o miłości skażonej wojną i bohaterstwie pokolenia dwudziestolatków, przeciwstawiających się niemieckiemu terrorowi, zmuszonych do podejmowania trudnych wyborów, nierzadko tragicznych w skutkach.


Opinia z Lubimy czytać:

MAndzia
08.06.2020
Cudowna, wciągająca saga. Historii rodzin Kaledinów i Jaxa -Raweckich. W drugi tom to czasy wybuchu II wojny światowej i bohaterska walka Igora, jego synów Andrzeja i Piotra. Piękna książka, oddająca czasy wojny i sposób w jaki ludzie musieli sobie radzić. Czy Andrzejowi uda się odnaleźć Halinę (żydówkę, której życie nie oszczędzało), miłość jego życia. Saga warta przeczytania, w pełni oddaje klimat wojny.
WOJNA I MIŁOŚĆ. Andrzej i Halina